UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na dalsze działanie strony w obecnej konfiguracji.

Rozumiem
Read and compare professional hosting reviews and choose the best hosting company for your business.

Pokonać piekło... Razy trzy.

Utworzono: 18 listopad 2018
Darek Tyszka

Darek Tyszka | Instagram Piekło bo piecze jak diabli. Cała prawda o Piekle Czantorii to widok ludzi, którzy dotarli do mety po ponad kilometrowym, miejscami prawie pionowym podejściu pod wyciągiem narciarskim, tu nie trzeba mówić nic więcej. Niezależnie od pokonanego dystansu, a są trzy, w rozmowach tych, którzy ukończyli (w przypadku dystansu ultra kończy tylko ok. 50% startujących) przebija się ból i swoiste niedowierzanie jak bardzo może być ciężko, nawet dla tych, którzy robią to już kolejny raz.

Najdłuższy dystans z początku na ultrasach nie robi wrażenia (tylko 63 km), dopóki nie nałoży się go na profil trasy, sumę przewyższeń (prawie 6000) i stopień nachylenia podejść i zbiegów, który miejscami przekracza 30%.

Czytaj więcej...

30. Bieg Niepodległości w Warszawie

Utworzono: 11 listopad 2018
Gosia

PW foto 1 211 listopada 2018 w Warszawie, na skrzyżowaniu ulicy Stawki i al. Jana Pawła II zebrało się niemal 20 tysięcy ludzi, którzy postanowili biegiem uczcić 100 lat naszej niepodległości.

Tradycyjnie już, zawodnicy utworzyli żywą biało-czerwoną flagę, która tym razem zdawała się nie mieć końca - począwszy od godziny 11:11 kolejne grupy śmiałków startowały jeszcze przez ponad 40 minut! 

Czytaj więcej...

IM 70.3 Gdynia (+Fotorelacja)

Utworzono: 14 sierpień 2018
AMI

20180804 173816Tydzień temu reprezentacja AKS Polonia Warszawa odwiedziła Gdynię i wzięła udział w triathlonie na dystansie połowy IM oraz w Sprincie. Dłuższy dystans z powodzeniem ukończyli: Marcin, Lew, Darek i Torped; natomiast sprinterski - Marcin. Świetne wyniki, życiówki, radość i uśmiechy na mecie - to jak zwykle domena Polonistów na wszystkich zawodach.

Czytaj więcej...

AKS na 13. Półmaratonie Warszawskim

Utworzono: 30 marzec 2018
Agnieszka & Krzysztof

medal 13 pw13. PZU Półmaraton Warszawski był moim drugim startem w tej imprezie i, zgodnie z oczekiwaniami popartymi doświadczeniami sprzed 2 lat, nie zawiodłam się. Perfekcyjna orgnizacja, żadnych kolejek do depozytów, aż 4 świetnie wyposażone i obsadzone punkty odżywcze, przyjemna oprawa i cudowna atmosfera. Kibice nie zawiedli, szczególnie ci z fundacji biorących udział w akcji #BiegamDobrze. Ja po raz kolejny wybrałam Fundację Rak'n'Roll. Kilkoro innych zawodników Polonii również postanowiło przyłączyć się do akcji i wsparło m.in. Spartanie Dzieciom czy Unicef.

  

Czytaj więcej...

V Zimowy Ultramaraton Karkonoski im. Tomka Kowalskiego - oczami Oskara

Utworzono: 17 marzec 2018
Oskar Kapala

Oskar przed startem w ZUKuZImowy Ultramaraton Karkonoski (ZUK) to bieg szczególny. Poza tym, że rozgrywany wczesną wiosną (czyli zwykle w ekstremalnych, zimowych warunkach), to jest jednocześnie memoriałem Tomka Kowalskiego - biegacza, ultramaratończyka, podróżnika, alpinisty, himalaisty, uczestnika pierwszego zimowego wejścia na Broad Peak, pozytywnie zakręconego człowieka. Rodzina i przyjaciele Tomka, organizatorzy ZUK-a, stworzyli imprezę o niepowtarzalnej atmosferze. W y edycji z 53 kilometrową trasą grzbietami Karkonoszy zmierzył się Oskar. Przeczytajcie jego relację.

Czytaj więcej...

Tropem wilczym

Utworzono: 05 marzec 2018
Paweł Toboła

TropemWilczym 1 W niedzielę, 4 marca 2018 roku członkowie AKS Polonia Warszawa wzięli udział w VI edycji biegu Tropem Wilczym. Bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tym roku, po raz pierwszy, warszawska trasa prowadziła wokół cytadeli na Żoliborzu. Było nieco z górki, ale każde z okrążeń trasy kończyło się stromym finiszem spod Wisłostrady do środka cytadeli po kostce brukowej. Z części trasy było widać maszty oświetlenia stadionu przy Konwiktorskiej, co z pewnością dodawało skrzydeł naszym biegaczom. 

Czytaj więcej...

AKS licznie na 29. Biegu Niepodległości

Utworzono: 13 listopad 2017
Dagmara Mańka-Wizor

IMG 4004 W 99. rocznicę odzyskania niepodległości pogoda biegaczy i biegaczek nie rozpieszczała. Od rana silny wiatr, deszcze, zimno… w zebranej dzielnie wielkiej ekipie AKS Polonia Warszawa niejedna osoba szczękała zębami, zastanawiając się PO CO MI TO?

Czytaj więcej...

Bieg 7 Dolin - oczami Pawła i Gosi

Utworzono: 17 wrzesień 2017
Gosia i Paweł

IMG 0644W tegorocznym Biegu 7 Dolin, na dwóch dystansach stanęło dwóch zawodników AKS Polonia Warszawa. Gosia po raz pierwszy mierzyła się ze słynną setką, a Paweł, po długim okresie problemów zdrowotnych, pragnął jeszcze raz rozprawić się z ultramaratonem 64km. Oto ich wrażenia.

Czytaj więcej...

Ten pierwszy raz. Ironman Copenhagen. 20.08.2017.

Utworzono: 05 wrzesień 2017
AMI

09Meta (10h23min57sek, miejsce 387, miejsce w kat 70)

Na zegarku pojawia się 41km biegu. 1,1km do mety. Tak to już prawie koniec. Nareszcie. Na twarzy pojawia się szeroki uśmiech. Spinam się i przyśpieszam do tempa 5.05/km i czuję, że frunę. Jest bosko. Cieszę się każdą chwilą. Mam ochotę wszystkich kibiców wyściskać ze szczęścia. Nic mnie już nie boli. Kryzysy? Jakie kryzysy? Omijam ostatni punkt żywieniowy, jak tyczki mijam kolejnych zawodników. Wbiegam na ostatnią prostą. Ciarki, gigantyczne ciarki na całym ciele. Jeszcze większe tłumy kibiców niż na trasie.

Czytaj więcej...

Nasi na IM 70.3 Gdynia 2017 (+foto)

Utworzono: 04 wrzesień 2017
AMI

P8067791aW tegorocznym IM 70.3 Gdynia w tym roku wystartowało 6 zawodników AKS: Monika i Paweł na dystansie Sprint, Lew, Darek, Torped i Jola na "połówce" IM. Wszyscy godnie i dzielnie reprezentowali barwy AKS, nie zabrakło też kibiców, nie tylko z Polonii, ale również z zaprzyjaźnionej Cracovii. W dalszej części newsa jak zawsze opisy swoich startów, wykonane przez zawodników, jak też szeroka fotorelacja. Zapraszamy :)

Czytaj więcej...

Tri - Blachownia 2017

Utworzono: 03 sierpień 2017
AMI

zW minioną niedzielę triathloniści AKS znów stanęli na stracie zawodów - tym razem był to Elemental Tri Series w Blachowni. Bożena, która przyzwyczaiła nas już do swoich sukcesów - zdobyła złoto w swojej kategorii na dystansie Olimpijskim. Poza tym startował jeszcze Lew - to debiut tego zawodnika w Sprincie z dopuszczonym draftingiem na rowerze, oraz Tomek - na Olimpijce. Obaj również ukończyli zawody z doskonałymi wynikami. W dalszej części relacje zawodników oraz mała fotogaleria - zapraszamy:)

Czytaj więcej...