UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na dalsze działanie strony w obecnej konfiguracji.

Rozumiem
Read and compare professional hosting reviews and choose the best hosting company for your business.

Biegacze Polonii Warszawa uczczą pamięć poszczególnych dni Powstania Warszawskiego

Utworzono: 24 lipiec 2013
Redakcja

polska-walczaca-aks-polonia-warszawa27 lipca 2013 roku odbędzie się XXIII Bieg Powstania Warszawskiego. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej symbolicznych biegów ulicznych w Warszawie, którego serce bije na Stadionie Polonii przy ul. Konwiktorskiej 6. Biegacze Amatorskiego Klubu Sportowego Polonia Warszawa uczczą w tym roku pamięć poszczególnych dni Powstania Warszawskiego.

Drużyna biegowa Polonii Warszawa będzie liczyła w sobotę dokładnie 63 osoby. Każdy z zawodników otrzyma mini-flagę z nadrukowaną datą każdego z kolejnych dni Powstania. Na odwrocie mini-flagi został przygotowany tekst opisujący wydarzenia z danego dnia. „Chcemy, aby każdy z naszych zawodników uczcił konkretny dzień Powstania Warszawskiego" – mówi Paweł Motel – „Przy okazji warto przypominać, co się wydarzyło w poszczególnych chwilach tego pięknego zrywu niepodległościowego. Liczę na to, że uda mi się otrzymać mini-flagę upamiętniającą pierwszy dzień walk. Pierwszy sierpnia to również data moich urodzin." – dodaje z uśmiechem.

Przed startem biegu zawodnicy Polonii złożą również wieniec pod tablicą pamiątkową na Stadionie Polonii. „Stadion Polonii był miejscem walk powstańczych" – przypomina Łukasz Tusiński – „Przez płytę boiska, nocą z 21 na 22 sierpnia usiłowały przebić się plutony batalionu "Zośka" por. "Jerzego" (Ryszard Białous) oraz kompanii "Zemsta" por. "Porawy" (Stefan Maruszczyk), aby uzyskać połączenie z powstańczym Żoliborzem. Na boisku poległo 11 żołnierzy "Zośki" i 2 z "Zemsty". W Powstaniu Warszawskim zginęło wielu sportowców Polonii. Chcielibyśmy również oddać im hołd."

Poloniści pobiegną oczywiście w czarnych koszulkach z charakterystycznymi biało-czerwonymi tarczami.

 

Jedna z mini-flag przygotowana na sobotni Bieg Powstania Warszawskiego

Share
Free Joomla Template created by College Jacke