UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na dalsze działanie strony w obecnej konfiguracji.

Rozumiem
Read and compare professional hosting reviews and choose the best hosting company for your business.

AKS Polonia na 12. Cracovia Maraton

Utworzono: 30 kwiecień 2013
T5

sekcja-biegowa-aks-polonia28 kwietnia dwóch zawodników AKS Polonii Warszawa ruszyło zdobywać Kraków. Nasz klub wysłał doświadczonych biegaczy. Dla Karola był to 15-ty, a dla Tomka - 13-ty maraton w karierze. Pierwszy raz - z tarczami na piersi.

 

 

Zaczęło się ciekawie. Miasteczko maratońskie, szatnie, depozyty - wszystko było ulokowane na terenie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, czyli po prostu na Wiśle. Od ostatniej wizyty piszącego te słowa na tym stadionie zmieniło się wszystko. Powstał funkcjonalny, estetyczny, spory obiekt. Eleganckie szatnie, toalety - zastąpiły prowizoryczną metalową trybunę. Po drugiej stronie Błoń zbudowano zaś drugi na pewno architektonicznie (no i nie tylko ;)) ładniejszy obiekt piłkarski. W Krakowie się dało zbdować dwa obiekty dla klubów. W holu stadionu Wisły niespodziewanie przywitał nas miły akcent. Duże zdjęcie Czarka Wilka - grającego w Wiśle, wychowanka Polonii. 

Dzień przed maratonem był duszny i upalny. W nocy spadł spory deszcz, oczyścił powietrze ze smogu i obniżył temperaturę. Warunki pomimo lekkiej mżawki na starcie były idealne. 42km ulicami Krakowa zleciało jak z bicza strzelił. Do niezwykle fajnego zdarzenia doszło na Czyżynach. Polonijna tarcza została rozpoznana przez kibiców Cracovii, którzy pozdrowili Polonię. Zresztą z wzajemnością. 

Obaj nasi zawodnicy dobiegli w założonych czasach. 

Tomasz Staśkiewicz - 3:46

Karol Wiszniewski - 4:08

Zdjęcie pochodzi z serwisu maratonypolskie.pl

Share
Free Joomla Template created by College Jacke