UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na dalsze działanie strony w obecnej konfiguracji.

Rozumiem
Read and compare professional hosting reviews and choose the best hosting company for your business.

Założyliśmy Amatorski Klub Sportowy Polonia Warszawa

Utworzono: 17 grudzień 2012
Redakcja

walne16 grudnia 2012 odbyło się zebranie założycielskie naszego stowarzyszenia! Ponad 50 osób zadecydowało wspólnie o nazwie, poparło założenia ideowe, uchwaliło statut oraz wybrało władze.

 

Zebranie założycielskie przebiegło zgodnie z ustalonym harmonogramem. W pierwszej kolejności zostały odczytane założenia ideowe klubu. Następnie wybraliśmy prezydium zebrania wraz z przewodniczącym oraz wszystkie niezbędne komisje.

Bardzo ważnym punktem okazała się prezentacja statutu. Zdecydowaliśmy się na odczytanie całego dokumentu, aby można było zgłosić ewentualne uwagi i poprawki. Te pojawiły się w postaci wniosków formalnych i zostały zaakceptowane w głosowaniu. Następnie Walne Zgromadzenie Członków zatwierdziło statut i można było rozpocząć wybory władz.

Każda osoba z sali mogła zgłosić swoją kandydaturę do Zarządu Stowarzyszenia, Komisji Rewizyjnej oraz Sądu Koleżeńskiego. Ostatecznie wybraliśmy czterech członków Zarządu oraz po trzy osoby do Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego.

Czas przeznaczony na wolne wnioski przyniósł istotne ustalenie. Zarząd został zobowiązany do zwołania Walnego Zgromadzenia Członków najpóźniej do 14 dni od potwierdzenia rejestracji przez Sąd. To właśnie na tym "Walnym" ustalimy wszystkie fundamentalne kwestie umożliwiające działanie i pozyskiwanie nowych członków m.in. regulamin wewnętrzny, wzór legitymacji klubowej, wzór deklaracji, wysokość składki członkowskiej, standardy zarządzanie projektami, Kodeks Wartości, cele na rok 2013 itp. Zarząd ma teraz trochę czasu, aby przygotować odpowiednie uchwały. A trochę ich jest!

Łukasz Tusiński: "Bardzo dziękuję wszystkim za wybór na stanowisko prezesa. Od rana otrzymuje od Was wiele maili z propozycjami działań i pomysłami na promocję. Ten entuzjazm i zapał jest bardzo ważny i budujący. Formalne działania i projekty będziemy mogli zacząć wdrażać dopiero po rejestracji i Walnym Zebraniu, na którym ustalimy fundamenty naszych działań. Wtedy również ruszymy z promocją. Obecnie pracujemy nad wnioskiem o rejestrację i rozpoczynamy pracę nad propozycjami uchwał, które będziemy z Wami konsultować.  Rejestracja stowarzyszenia w Polsce może trwać nawet do 3 miesięcy. Dlatego nie odpuszczamy już rozpoczętych inicjatyw! Zachęcamy do udziału w Półmaratonie Warszawskim i dodatkowej rejestracji w naszej drużynie! Na początku przyszłego roku zorganizujemy spotkanie dla biegaczy i zbierzemy drużynę triathlonu. Już pojawiają się pomysły na narty biegowe i Nordic Walking. Wszelkie informacje będziemy przesyłali Wam poprzez Biuletyn Informacyjny na stronie polonia.warszawa.pl. Jeżeli macie pomysł na wspólny udział w jakimś wydarzeniu to warto skontaktować się z redakcją strony."

 walne-big.jpg

Share
Free Joomla Template created by College Jacke