UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na dalsze działanie strony w obecnej konfiguracji.

Rozumiem
Read and compare professional hosting reviews and choose the best hosting company for your business.

Biegacze Polonii uczczą pamięć gen. Sosnkowskiego

Utworzono: 10 listopad 2012
Redakcja

gen-SosnkowskiW niedzielę, 11 listopada w Warszawie odbędzie się XXIV Bieg Niepodległości. Weźmie w nim udział ponad 8500 osób, które w ten sposób upamiętnią 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Biegacze Polonii Warszawa startujący w biegu dodatkowo uczczą pamięć gen. Kazimierza Sosnkowskiego!

Każdy z zawodników Polonii otrzyma pamiątkową biało-czerwoną tarczę, którą przypnie do sportowego stroju. O 10.30, przy Konwiktorskiej 6, minutą ciszy uczcimy pamięć gen. Sosnkowskiego i wspólnie wybiegniemy na miejsce zawodów.

Aby wziąć udział w tym wydarzeniu towarzyszącym należy zarejestrować się dodatkowo na stronie polonia.warszawa.pl do piątku, do godz. 18.00. Może to zrobić każda osoba, której udało się zapisać na Bieg Niepodległości i chce wystartować w drużynie Polonii.

----
Generał Kazimierz Sosnkowski to zasłużony w walce o niepodległość Polski dowódca wojskowy i polityk. Założyciel Związku Walki Czynnej, szef sztabu I Brygady Legionów Polskich, od roku 1936 generał broni Wojska Polskiego. W latach 1928-1939 prezes Polonii Warszawa.

Share
Free Joomla Template created by College Jacke